czwartek, 8 października 2015

Ceremonia otwarcia AME i prezentacja polskich drużyn

Akademickie Mistrzostwa Europy w szachach oficjalnie rozpoczęte!

Wczoraj wieczorem odbyła się podniosła uroczystość otwarcia imprezy, pierwszych szachowych Mistrzostw organizowanych przez Europejską Federację Sportu Akademickiego (EUSA).

Tradycyjnie odegrano hymny, były przemówienia organizatorów, przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Edukacji, część artystyczna i oczywiście pochód przedstawicieli drużyn z flagami i tabliczkami uczelni.

Polskie drużyny stawiły się oczywiście w komplecie, wyjątkowe wrażenie na uczestnikach i oficjelach robili Akademiccy Mistrzowie Polski, AZS Uniwersytet Ekonomiczny Poznań, którzy na otwarciu pojawili się w garniturach, krawatach i apaszkach przygotowanych specjalnie na tę imprezę!

Od lewej: Magdalena Kowara, Kamil Dragun, Klaudia Kulon, Maciej Cybulski, Michał Mazurkiewicz, Piotr Brodowski

W równie silnym co uśmiechniętym składzie, rywalizację w Erywaniu rozpoczynają wielokrotni Akademiccy Mistrzowie Polski, AZS Uniwersytet Warszawski.

Od lewej: Arkadiusz Leniart, Marta Bartel, Ewa Przeździecka, Marcel Kanarek

AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic w ostatnich latach wyspecjalizował się w kolekcjonowaniu srebrnych medali AMP. Czy na Akademickich Mistrzostwach Europy tę sztukę uda się powtórzyć? 

Od lewej: Piotr Piesik, Kacper Polok, Łukasz Turlej

Czarnym koniem rozgrywek może się okazać reprezentacja AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia. W pierwszych rundach napsuli sporo krwi faworytom, oby tak dalej!

Od lewej: Paweł Stankiewicz, Magdalena Łaszewicz, Karolina Cheńska, Paweł Obruśnik
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz