niedziela, 11 października 2015

Trzy medale!! Marta Bartel multimedalistką AME!!

Jest FANTASTYCZNIE!!

Polacy wracają z Akademickich Mistrzostw Europy z trzema medalami!!
Patrząc na listy startowe przed turniejem wielu kibiców obstawiało, że możemy zdobyć jedno miejsce na podium, ewentualnie dwa. Trzy trofea dla Reprezentacji Polski to fantastyczny wynik, wielkie brawa dla zawodników!Największą gwiazdą reprezentacji Polski okazała się Marta Bartel.

Marta Bartel (AZS Uniwersytet Warszawski)

Doktorankta Uniwersytetu Warszawskiego bardzo pewnie zdobyła srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej, a wraz ze swoją siostrą bliźniaczką, Ewą Przeździecką, dziewczyny zakończyły rywalizację drużynową również na drugiej lokacie!

Ewa Przeździecka, Marta Bartel (AZS Uniwersytet Warszawski)

Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazły się zawodniczki AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania, Klaudia Kulon i Magdalena Kowara. Zabrakło na prawdę niewiele!

Brązowe medale w zaciętej rywalizacji drużyn zdobyli szachiści AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania! Kamil Dragun i Piotr Brodowski na finiszu nie mieli litości dla przeciwników i "rzutem na taśmę" weszli do strefy medalowej!

Kamil Dragun, Piotr Brodowski (AZS Uniwersytet Ekonomiczny Poznań)

W oficjalnej ceremonii zamknięcia imprezy, uczestniczył Minister Nauki i Edukacji Armenii Armen Ashotyan, z którym mieli okazję bliżej się poznać oficjele naszej Reprezentacji.
Michał Mazurkiewicz, Maciej Cybulski, Armen Ashotyan, Łukasz Turlej

Akademickie Mistrzostwa Europy w szachach zakończone sukcesem!
WIelkie brawa dla organizatorów, wykonali fantastyczną pracę, aby turniej stał na poziomie najważniejszych światowych imprez!
Kolejne rywalizacje w szachowym sporcie akademickim już wkrótce. W roku 2016 w Zagrzebiu i Rijece odbędzie się European Universities Games oraz Akademickie Mistrzostwa Świata w Abu Dabi.
Rok 2017 to już zaplanowane kolejne Akademickie Mistrzostwa Europy, tym razem w Maladze, w Hiszpanii!!

Flagę EUSA przejął w Erywaniu organizator hiszpańskiej imprezy, Rifaat Chabouk Jokhadar!
Leonz Eder (EUSA) i Rifaat Chabouk Jokhadar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz